Nábytkové úchytky a knopky


▼ Potřebujete poradit? ▼

Nábytkové úchytky a knopky

jsou důležitou součástí každého nábytku a právě tady platí staré rčení, že za málo peněz lze udělat hodně muziky. Určitě je ale potřeba při výběru nábytkové úchytky nebo knopky pamatovat na tři základní hlediska:

  • Jak se drží v ruce – pokud vybíráte úchytku na nábytek, který otevíráte denně, určitě volte takovou, která je pro vás příjemná, v tomto případě musí vyhrát praktičnost nad designem. Naopak pokud jde o knopku do dvířek, které otevřete párkrát do roka, příjemný dotyk oželíte.
  • Jak se udržuje – zvláště u úchytek do kuchyně je důležité, aby údržba byla co nejsnazší, proto jsou nejvhodnější zaoblené úchytky bez výčnělků.
  • Jak se stylově hodí – vždy je potřeba držet jednotný design prostoru, který záleží i na typu místnosti. Například už jsou na trhu i přímo barevné dětské úchytky na nábytek, které dětský pokojíček krásně oživí.

 

Jaké úchytky a knopky na nábytek jsou nyní v kurzu?

  • Černé úchytky – kuchyně často bývají bílé či v imitaci dřeva a právě moderní černé úchytky k tomu parádně pasují.V černé barvě pak doporučujeme kromě nábytkových knopek či úchytek mít i další doplňky (baterie, věšáčky,...).
  • Profilové úchytky – jsou moderní a decentní alternativou klasických úchytek, jsou ideální pro široké šuplíky. Bývají černé, bílé, v imitaci nerezu,… Většinou se umisťují na horní hranu dvířka, většina modelů vyžaduje odbornou přípravu drážky přímo na nábytkovém dvířku, ale máme i takové, které se šroubují ze zadní strany pomocí vrutu.
  • Dřevěné úchytky – jsou nejvhodnější volbou pro ty, kteří mají nábytek z masivu, samozřejmě jsou na výběr různé dřeviny (buk, olše, borovice, dub…).
  • Kožené úchytky – zvýrazní originalitu interiéru, vhodné jsou především na nábytek do obývacího pokoje, pracovny nebo ložnice.
  • Rustikální úchytky – jsou určeny do interiérů zařízených ve venkovském nebo vintage stylu. Jsou zajímavé svým tvarem a barvou, dodávají nábytku „duši“, kterou moderní nábytek dost často postrádá. Rustikální úchytky krásně vypadají v kombinaci s dřevem typu dub, buk, hodí se na patinovaná dvířka.
  • Porcelánové úchytky a knopky – jsou ideální do venkovských a retro interiérů, v našem e-shopu máme shodné porcelánové úchytky i porcelánové knopky.
  • Zápustné úchytky – jejich velkou výhodou je, že minimálně vyčnívají do prostoru před dvířka.

 

Pokud máte stále nějaké doplňující dotazy, tak nás neváhejte kontaktovat, moc rádi vám poradíme. Mnoho zajímavých informací najdete také na našem blogu v článku Jak vybrat nábytkovou úchytku.

Rovněž nabízíme možnost si vybranou nábytkovou knopku nebo úchytku půjčit domů a takzvaně si ji osahat a přímo zkusit, jak se k Vašemu nábytku bude hodit. V naší půjčovně vzorků si můžete objednat až 5 kusů.

 
1
1029111029
Značky
 
Barva úchytky
Dle doporučení je úchytku možno použit:
Materiál úchytky
Rozteč úchytky (mm)

Stránka 1 z 17 - 400 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 17 - 400 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.