Nerezové kuchyňské dřezy


▼ Potřebujete poradit? ▼

Kuchyňské dřezy nerezové 

jsou barevně stálé, snadno udržovatelné a hygienicky nezávadné (nepřebírají žádné zápachy). Také na ně bez obav můžete položit horký hrnec. Díky univerzální stříbrné barvě se dobře kombinují s prakticky jakoukoliv pracovní deskou a hodí se k nim také nerezové i barevné dřezové baterie.

Při výběru kuchyňského dřezu v nerezovém provedení se doporučujeme zaměřit především na:

  • Hloubku mycí vany  – minimum je 16 cm. Když je dřez hlubší, je umývání pohodlnější a méně stříká voda kolem.
  • Tloušťku plechu – nedoporučujeme levné dřezy s tloušťkou pod 0,5 mm. V našem e-shopu máme nerezové dřezy od kvalitních značek Sinks a Blanco, u nichž je tloušťka minimálně 0,5 mm. Platí obecné pravidlo, že čím je nerezový dřez dražší, tím je plech tlustší a tedy dřez tužší a více vydrží.


Jaký typ vybrat?

Druh dřezu závisí na velikosti pracovní desky a na tom, jak moc vaříte. V naší nabídce najdete:

  • Nerezové dřezy s odkapem – jsou u zákazníků nejoblíbenější, odkapová plocha může být větší nebo menší.
  • Nerezové dřezy s odkapem a vaničkou – vyžadují již více prostoru, malou vaničku využijete například na umývání drobných potravin nebo na odkapání příborů.
  • Nerezové dvojdřezy – volí je ti, kteří v kuchyni nemají myčku, nebo upřednostňují dávat nádobí na odkapávání do dřezu, aby pracovní deska působila uklizeněji.
  • Nerezové dvojdřezy s odkapem – jsou vhodné do velkých kuchyní a pro početné domácnosti, musíte počítat se širokou spodní skříňkou.
  • Nerezové dřezy celoplošné – nemontují se na desku, ale dávají se místo pracovní desky (z boku je tedy nerezová hrana), kvůli designu jsou méně žádané. Najdou uplatnění například v bistrech, restauracích atd. 


Jaký tvar zvolit?

Design nerezového dřezu je individuální záležitostí. U nás si vybere každý, máme:

  • Rohové nerezové dřezy – jsou určené do menších rohových kuchyní, kde je potřeba využít prostor na maximum. Po stranách bývá malá odkapová plocha.
  • Kulaté nerezové dřezy – mají kulatou mycí vanu a případně i odkládací plocha je zaoblená, spíše jsou poptávané do kuchyní v podnájmech.
  • Hranaté nerezové dřezy – díky modernímu designu hranaté mycí vany jsou stále oblíbenější a také bývají většinou kvalitnější (je použit silnější plech).  

 

Máte k nákupu nerezového dřezu ještě nějaké otázky? Zavolejte nám nebo napište e-mail. Hodit by se vám mohly také informace k údržbě nerezového dřezu.

 
1199
279001119927900
Značky
 
Minimální šířka skříňky pod dřez (v cm)
Orientace dřezu
Povrchová úprava nerezového dřezu
Průměr výpusti dřezu
Způsob montáže dřezu

Stránka 1 z 5 - 156 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 5 - 156 položek celkem