Trendy bydlení pro rok 2023

trendy-loznice (1)

Bytoví designéři předpovídají zvýšenou oblibu v teplých a hřejivých tónech. Do popředí půjde rovněž zlatá a grafitová barva. V kurzu však stále budou i nadčasové barvy – bílá, černá, šedá – nejlépe v kombinaci s dřevodekorem.

Trendem je minimalismus s nádechem luxusu

Ačkoliv i v roce 2023 bude v interiérech často vidět černá, bílá a odstíny šedé, trendy začínají být odstíny hnědé a také grafitová a zlatá barva. Hnědá působí teple, grafitová je jemnější než černá a zlaté úchytky, věšáky, nožky nebo vodovodní baterie dodají interiéru na luxusnosti.

86151-1_zrcadlo-roundline-bez-led-zlata

Jaké jsou trendy v kuchyních?

Díky oblibě minimalismu jsou v kurzu bezúchytkové kuchyně, což ale neznamená jen elektrické ovládání. Žádané jsou úchytky vyfrézované přímo do dvířek, přičemž toto řešení je dostupné nejen na stříkaných, ale také na levnějších fóliovaných dvířkách.

Pro ty, kteří nechtějí zcela bezúchytkovou linku, ale přece jen touží po méně viditelném provedení, jsou ideální profilové úchytky, které se umisťují na hranu dvířek. Jsou k dostání třeba i v trendy zlaté barvě, díky čemuž krásně poslouží ke sladění kuchyně s nábytkem v obývacím pokoji.

Pokud jste přece jen příznivci „klasických“ úchytek, preferovanější jsou ty, které jsou zaoblené. Nejen že lépe padnou do ruky, ale také nehrozí, že se vám o ně zachytí oblečení.

zlata-profilova-uchytka

TIP: Vybíráte úchytku? Přečtete si tohoto průvodce.

Tradiční nerezové dřezy jsou stále častěji nahrazovány granitovými dřezy. Velmi kvalitní nabízí německý výrobce BLANCO, který nyní sází na černou barvu a beton style. V černé barvě jsou i výpustě a ovládací prvky. Preferované je, aby celek působil kompaktně, takže ve stejném odstínu je dřez i baterie.

115044-10_granitovy-drez-blanco-favos-6-s

Díky praktičnosti jsou stále více ve spodní části používanější šuplíky a v horní výklopné skříňky. Rozhodně doporučujeme právě na nábytkových závěsech, výsuvech a výklopech nešetřit a vybírat od prověřených výrobců, jako je BLUM a Hettich.

IN také je, když je kuchyň co nejlépe uspořádaná, to znamená, že se neustále rozšiřuje nabídka příborníků a dalších organizérů.

159777-3_fineline-liniq-image

Co se týče celkového rozložení kuchyně, stále jsou velmi oblíbené kuchyňské ostrůvky, u nichž je praktické mít vestavnou elektro zásuvku. Nejnovější jsou zásuvky s koncovkou USB-C. Šikovnou vychytávkou jsou indukční nabíječky. Na ně jen stačí položit telefon a nemusíte si dělat starosti s nějakým kabelem.

83889-8_87-elektro-zasuvka-bachmann-twist-2x-230v-matna

TIP: Na našem blogu se dočtete, na co při výběru elektro zásuvky do kuchyně pamatovat.

Trendy je, aby úklid kuchyně zabral co nejkratší dobu a kuchyňská linka vypadala krásně i bez dlouhého leštění. Na kuchyňská dvířka se používají matné bezotiskové povrchy a na záda linky jsou populární stěrky nebo skleněné zástěny.

162126-2_kuchynska-sklenena-zastena

Když je kuchyně propojená s obývákem, pro zútulnění obývací části se na stěnu mohou použít dřevěné obklady.

163071-5_obkladova-lamela-01-dub-tmavy

Trendem pro rok 2023 je míchání stylů

Nemusíte se za každou cenu držet v celém interiéru jednoho designu. Naopak, v kurzu je kombinování. Minimalistický interiér se oživí třeba vintage nebo retro doplňky. Porcelánové nebo kožené úchytky prostor zútulní a udělají ho jedinečným.

142151_nabytkova-knopka-leather-nikl-tm