Nábytkové úchytky. S jakými druhy se můžete setkat?

Jaké jsou druhy nábytkových úchytek a do jakého nábytku se hodí?

Nábytkové úchytky jsou bezesporu nedílnou součástí kuchyně. I když jsou dnes moderní i takzvané bezúchytkové kuchyně, stejně řada lidí sáhne po úchytkách, protože je to pro mnohé uživatele praktické a v mnoha případech to i velmi dobře vypadá. Pokud budete vybírat úchytku do kuchyně, vždycky by měla být ergonomicky příjemná. Bude se přece jenom používat každý den. Stejně tak volte úchytku hezkou na pohled, budete se s ní setkávat opravdu denně, tak ať jí později nelitujete. 

Dnes se setkáte s celou řadou zajímavých úchytek. Jedna je skutečně hezčí než druhá. Zmiňme si však základní druhy nábytkových úchytek, ať víte, co očekávat či co čekat. 

Kovové úchytky

Na trhu se setkáte s kovovými - zinkovými úchytkami, které jsou velmi oblíbené a atraktivní hlavně z důvodu široké škály možností barevného provedení a také jejich tvary jsou díky procesu výroby mnohem ergonomičtější než například hliníkové, čímž samozřejmě nijak nesnižuji úchytky například hliníkové, ale jednoduše možnosti jsou takové. Dnes je zakoupíte v různých provedeních v různém barevném zpracování. Jak jsme zmiňovali velice často se setkáte s úchytkami, jež jsou vyrobené ze slitiny zinku. Svým tvarem jsou příjemné a dostupné v různých velikostech. 

Hliníkové úchytky 

Druhými nejatraktivnějšími úchytkami jsou hliníkové úchytky, které se pyšní celou řadou skvělých vlastností.

Pravdou je, že hliník jako takový má spoustu kladných vlastností, které se pak přenáší logicky na samotné úchytky. Navíc lze s hliníkem opravdu různě pracovat a dnes se již výrobní možnosti výrobců pracujících s hliníkem blíží k možnostem zinkových úchytek.

Hliníková úchytka, pokud se obrousí vypadá skvěle, splní předpoklady pro vyšší náročnost užívání, neošoupe se a může být velmi nadčasová, velmi oblíbené hliníkové úchytky jsou úchytky profilové. Vynikají designem a širokou škálou rozměrů. 

 

nabytkova-uchytka-ua-119

hliníková úchytka profilová ULA - černá

Dětské úchytky

Do skupiny dětských úchytek spadají například gumové úchytky nebo třeba plastové úchytky, ale naleznete zde i zástupce dvou předchozích kategorií. Jsou ideální do dětských pokojů nebo třeba do dětských heren. Dnes najdete dětské úchytky v různých motivech a barvách, mohou nést třeba motiv nějakého zvířete nebo třeba motiv vláčku. Materiály, z nichž se dětské úchytky vyrábí, jsou pevné a nezničitelné běžným používáním. Zejména guma je velice pružný a měkký materiál. Navíc se dnes již téměř každý výrobce snaží udělat dětem radost a dělat úchytky na motivy pohádkových příběhů nebo co nejpestřejší.

 

Dřevěné úchytky

V neposlední řadě se setkáte třeba s dřevěnými úchytkami, které jsou však poměrně odsuzované. Nebo odsuzované alespoň byly v posledních letech. Dnes se se dřevem dá různě pracovat, právě dřevo může kuchyni nebo nábytku přinést ten šmrnc, který by neměl chybět. Možnosti výroby, jsou úplně jinde a mnoho dřevěných úchytek je schopné svým designem konkurovat úchytkám kovovým.

dining-1809845_1920

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde.